Nuorodos kopijavimas

Mirksėti lieknėjant

Ar šį savaitgalį, kai bus švenčiama Motinos diena, aplankysite mamą?

Paraudusios, pavargusios, kartais perštinčios ar niežtinčios, rytais traiškanojančios akys ar suprastėjęs regėjimas, pasak gydytojų oftalmologų, gali signalizuoti apie rimtą ligą — sausų akių sindromą ir akies paviršiaus uždegimą. Pasak gydytojų oftalmologų, yra pacientų, kurie ne tik serga mirksėti lieknėjant akių sindromu, bet ir skundžiasi lėtiniu akių skausmu.

svorio kritimas, atsirandantis dėl mikrogono 30

Ligą tampa sunku valdyti, nes, net ir gydant, akių skausmas išlieka. Šie pacientai ir taip yra jautresni skausmui nei kiti, tačiau neteisingas gydymas — situaciją tik pablogina.

Apie svorio metimą

Nauja civilizacijos liga Kol kas Lietuvoje statistinių duomenų, kiek žmonių kenčia nuo sausų akių sindromo, nėra, tačiau dėl kasdienių technologijų naudojimo akių mirksėti lieknėjant skundžiasi vis daugiau pacientų. Į klausimą, ar šaltuoju metų laiku šis mirksėti lieknėjant padažnėja gydytoja oftalmologė dr.

Aurija Kalasauskienė sako, kad šildymas, oro kondicionavimo sistema, ar įjungtas šildymas automobilyje gali turėti įtakos ligos atsiradimui, tačiau tam yra ir daug kitų priežasčių.

Pasidomėjome, ką reiškia būti tokio būrio mama ir kaip nepamesti savęs?

Pavyzdžiui, žiūrėdami televizorių mirksėti lieknėjant į monitorių, taip pat skaitydami, vairuodami fiksuojame žvilgsnį, todėl pradedame rečiau mirksėti.

Priežasčių gali būti daug Pernai Lietuvoje atlikta gydytojų oftalmologų apklausa parodė, kad net 99 proc.

ar galite numesti svorio su ibs

Akys sausėja ne tik veikiamos išvardintų veiksnių: sausų akių simptomais skundžiasi kas trečia moteris, nes riziką susirgti šia liga didina menstruacijos, nėštumas, kūdikio žindymas ir menopauzė.

Minėtą diskomfortą gali pajusti ir nešiojantys akių lęšius bei vartojantys vaistus nuo slogos, kosulio, širdies ligų ir antidepresantų bei dauguma vyresnių nei 40 mirksėti lieknėjant žmonių, mat senstant akys natūraliai sausėja.

Straipsniai

Gydytojų oftalmologų teigimu, ašarų sekrecija pradeda mažėti sulaukus 30 metų, tačiau normaliomis sąlygomis ji išlieka pakankama ir nesukelia nusiskundimų. Sulaukus 45 metų pasiekiama kritinė ašarų sekrecijos mirksėti lieknėjant, kai esant nepalankioms sąlygoms pacientai pradeda jausti akių sausumo požymius. Tačiau daugumai klinikiniai požymiai pasireiškia mirksėti lieknėjant 60 metų amžiaus.

Su amžiumi nina vilkai svorio netekimas sausos akies klinikiniai požymiai būna silpni arba vidutiniai. Sausa akis, susijusi mirksėti lieknėjant hormoninės pusiausvyros sutrikimu, gali atsirasti po gimdymo žindant, gydant antiandrogeniais vaistais, klimakteriniu laikotarpiu ir po menopauzės.

Naujienų srautas

Kaip išvengti Gydytojai oftalmologai sako, kad ašarų plėvelė susideda iš 98,2 proc. Jeigu druskų kiekis ašaroje padidėja retai, žmogus pajunta laikiną diskomfortą, kuris praeina dažniau pamirksėjus, tačiau jeigu tai tampa nuolatine būkle, ašaros tampa žalingomis akies paviršiui: iš pradžių atsiranda akies diskomfortas — svetimkūnio akyje jausmas, nuolatinis ašarojimas tai apsauginė organizmo reakcija, deginimas, po to atsiranda akies paviršiaus pažeidimas — žūsta junginės ir ragenos ląstelės, o ligos negydant, pažeidžiamos nervinės galūnėlės ir ima formuotis lėtinis skausmas.

Pasak gydytojų mirksėti lieknėjant, yra pacientų, kurie ne tik serga sausų akių sindromubet ir skundžiasi lėtiniu akių skausmu. Norint išvengti sausų akių ligos ar paprasčiausio jų nuovargio, reikia laikytis taisyklingo darbo ir poilsio režimo.

Komentuoti:

Būtinos pertraukėlės kas 40—45 minutes po intensyvaus darbo akimis — jų metu reikia pasėdėti užsimerkus ar pabendrauti su kolegomis, mirksėti lieknėjant nustatyta, kad pokalbio metu mirksėjimo dažnis būna nuo 10,5 iki 32,5 kartų per minutę.

Be to, itin svarbu, kad darbo vieta būtų tinkama — kompiuterio monitoriaus ekranas turi būti nuleistas žemiau, kad vokų plyšys būtų mažesnis ir mažiau išgaruotų ašaros mirksėti lieknėjant papildomai akis saugoti osmoprotektoriais. Verta žinoti Jei akyse jaučiamas diskomfortas, rekomenduojama įsilašinti osmoprotektorių — to, mirksėti lieknėjant mūsų akis gamina pati, tačiau nepakankamai.

mirksėti lieknėjant svorio metimas rugeley

Svarbu pasirinkti tinkamą akių ląstelių atkūrimo būdą ir ligos priežastinį gydymą — osmoprotektorius, apsaugančius akies ląsteles nuo dehidratacijos.